top of page

Волонтерський рух в Україні

У той час як повномасштабна війна триває в Україні вже 682 дні. Вже другий рік поспіль наші життя залежать від мужності наших військових. Сьогодні Сили Оборони України особливо потребують нашої підтримки.


Волонтерський рух в Україні. Благодійний фонд ПОБАЧ ПЕРЕМОГУ
Волонтерський рух в Україні. Благодійний фонд ПОБАЧ ПЕРЕМОГУ

Волонтери та благодійники, які опікуються нашими військовослужбовцями, існують завдяки підтримці українських та іноземних донатерів і донорів. З іншого боку все частіше бізнес долучається до допомоги, створюючи власні фонди підтримки захисників.


Волонтерський рух в Україні - це громадські, волонтерські та благодійні об’єднання, які оперативно реагують на мінливі потреби війська, будь то технологічні, технічні, ландшафтні чи сезонні, або навіть у випадках техногенних катастроф. Донати та пожертви дозволяють купувати, доставляти і передавати необхідне саме туди, де це потрібно прямо зараз. Тим самим підтримуючи життя наших захисників і показуючи урядовим установам, як треба діяти і приймати рішення.


За даними Управління стратегічних комунікацій Збройних сил України, з початку повномасштабної війни українці зробити благодійних внесків більше ніж на 100 млрд грн. Лише за 2023 рік через банківські системи, такі як monobank, на потреби армії надійшло 27,4 млрд грн. Ймовірно, не менш важливо, що середня сума одного донату зросла з 258 грн до 349 грн.


Благодійний фонд “Побач перемогу” створено медичними центрами мереж “Новий Зір” та “Ексімер”. Водночас він залучає донати ззовні для масштабування діяльності. Наша команда робить завдяки благодійним внескам, тим самим більше допомагає захисникам і створює місточок довіри між військовими та цивільнимиЧИ ВАРТО ЗАЙМАТИСЬ БЛАГОДІЙНІСТЮ, якщо, здавалося б, ми не маємо успіху над ворогом?


Фінальний результат нашої боротьби залежить від факторів, на які ми не можемо впливати: думки політиків США, більше сотні озброєних конфліктів по всій земній кулі, “диваки” Орбан та Безугла, відсутність стратегій Командування медичних сил України, перешкоди у постачанні гуманітарної допомоги. Усе це призводить до втрати мотивації робити хоч щось.


Ми не знаємо, чи надовго затягнеться війна. Щоб забезпечити виживання нації, потрібно розуміти, що це – довготривалий, виснажливий конфлікт, який залишить далекосяжні наслідки для України, росії та усіх країн світу.


Бажана перемога – це не лише зміна лідерів росії та її розпад, але й складні рішення з боку держави, втома, велика кількість людей з інвалідністю, непорозуміння між цивільним населенням і тими, хто повернеться з бойових дій. Уже зараз варто зайнятись цими питаннями.Важливо не перекладати власну відповідальність на інших. Сьогодні ми живемо в епоху, коли кожен або на фронті (мова йде тільки про військовий фронт!), або забезпечує фронт необхідним. Ніхто не подарує нам нашу свободу, землю, життя. Тому кожен українець має зробити свій внесок у загальну відповідальність, в спільні зусилля тилу.


Війна – реальна загроза для кожного українця. За словами Демократичної Сокири, «Втрати – це не лише цифри на екрані смартфона. Ти відчуваєш повний біль тільки тоді, коли ці цифри отримують імена. Кожен раз, коли ми чуємо такі історії, ми хочемо кричати від безсилля, від того, що ми не можемо зупинити це. Єдине, що залишається – це підтримувати наше військо».

Донати допомагають Україні протистояти російській агресії та захищати свою незалежність. Сильний волонтерський рух в Україні і широкомасштабна благодійність наповнюють серця гордістю за свою країну.


Кожен внесок українців може вплинути на хід війни. Немає дрібних донатів. Ви можете допомогти фінансово або приєднатися волонтером до існуючої ініціативи, або створити власну, допомагаючи руками, матеріалами, контактами, ідеями.


АНАЛІЗ ДОНАТІВ СЬОГОДНІ


Обсяг донатів не зменшився, але середній чек зменшився. Так вказують благодійні організації, які аналізують свою багаторічну базу даних. Можна припустити, що в більшості випадків фінансову підтримку надають ті, хто раніше робив це і без додаткової зовнішньої стимуляції, використовуючи всі наявні ресурси, включаючи бонуси та акції від мережевих магазинів та АЗС.


Важливо зазначити, що самі збори зросли, а їхні суми збільшилися. Збори здійснюють як самі військові, так і їхні родичі, а також ті, хто раніше боявся, що не зможе долучитися. Ті, хто раніше не називав себе волонтером, сьогодні поповнюють волонтерську спільноту.


Втома, шахрайство, життя у обмеженій інформаційній бульбашці, розкриття корупційних схем, непотрібні ремонти стадіонів і доріг  – це причини, чому кошти надходять лише на рахунки тих благодійних фондів, волонтерських організацій або окремих волонтерів, яким дійсно довіряють, чиї закупівлі та витрати можна перевірити в публічному просторі або через їхніх "власних" волонтерів. На відміну від початкового етапу повномасштабних зборів, коли кошти надходили миттєво, зараз фокус зміщується на перевірені та достовірні джерела.


ЗМІНИ В ПІДХОДІ до закликів до донатів


Сучасний формат збору коштів став справжнім мистецтвом, де кожен волонтер може виявити свої таланти: організаційні, технічні, творчі, музичні та танцювальні. Запуск кожної акції по збору вимагає уваги та додаткових зусиль від тих, хто забезпечує підтримку військовим. Це складно - бути одночасно креативним і вирішувати питання постачання - якщо у тебе мала команда.


Важливо зауважити, що такі "перформанси" здебільшого заохочують тих, хто вже "втомився від війни". Такі люди більше схильні приєднатися, коли стають учасниками модних всенародних подій, таких як спільний супутник на суму 600 млн грн, збір любові на 5 мільйонів тощо.


Доводиться відганяти думки про можливу поразку у війні, особливо коли донати зменшуютьсяа, благодійні фонди та волонтери можуть перестати створювати креативні заходи через втому, мобілізацію або пошкодження поблизу лінії фронту.


Донатьте тим, кому довіряєте, кого знаєте. Але донатьте і підтримуйте волонтерів якомога більше. Від нашої з вами включеності та спільної праці залежить спільна Перемога!


Кожна підтримка БФ "Побач перемогу" надає шанс військовим на відновлення зору або збереження його на тому ж рівні, який є на зараз, і по можливості - зупинку падіння зору і повну сліпоту.


Підтримати нас, а тим самим наших захисників, можна, натиснувши на кнопку "Допомогти" або за реквізитами, які розміщуємо нижче:

БО "Благодійний Фонд Побач Перемогу"

UA063052990000026004036234504

Код одержувача: 44812329

АТ КБ «ПриватБанк»


для міжнародних переказів:

- перекази в доларі: UA303052990000026005036238015

- перекази в євро: UA043052990000026005006229496


З найкращими побажаннями,

команда БО БФ Побач перемогу.

тел.: +38 095 741 29 18709 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page