top of page

Лікування травм зору у військових: місія фонду ПОБАЧ ПЕРЕМОГУ


У суворих умовах війни військові стикаються з різноманітними травмами, які прямо чи безпосередньо впливають на стан очей та погіршують здоров'я очей. Мінно-вибухові та вогнепальні поранення, опікові травми, контузії, постійний стрес та втома серйозно підривають здоров’я захисників України та потребують невідкладної та часто спеціалізованої медичної допомоги.


Фонд ПОБАЧ ПЕРЕМОГУ – це неоціненна допомога військовим, що постраждали від бойових дій та отримали офтальмологічні поранення на фронті. Фонд допомагає військовим отримати покриття витрат (повне чи часткове) на лікування та відновлення зору.


Під час офтальмологічних місій на прифронтові території команда фонду спілкується з медиками. Так, ми знаємо, що 5% поранень приходиться на очі, область очей та голову. Однією з найпоширеніших травм є політравми, коли військовий має багато поранень різної складності, і в тому числі має травму очей.


Причому поранення може з’явитись і не тільки через обстріл ворога. Виконуючи завдання, артилеристи роблять десятки й сотні пострілів. Кожен постріл для артилериста - це маленька контузія (а це мініструс мозку). І через величезну інтенсивність щоденних боїв, військові змушені щотижня проходити відновлююче лікування, прокрапуватись, щоб знизити вплив контузій.

Мінно-вибухові - найчастіші травми, і якщо людина отримує додатково ушкодження очей, то трапляється так, що повноцінне лікування очей починається не одразу, бо спочатку займаються ранами, які несуть загрозу життю людини.


В ході боїв військові можуть отримати і опікові рани очей. Багато хто замість окулярів носить м’які контактні лінзи. Бо звичайні окуляри трошки заважають, можуть злетіти, тріснути. Але небезпека від лінз більша, ніж від окулярів - лінза буквально прикипає до рогівки, що призводить до необхідності робити дороговартісну операцію з донорською рогівкою.


Після поранення військові проходять лікування в військових медичних закладах, після чого можуть звернутись до приватних клінік за допомогою. І ось тут величезний досвід лікарів мереж  “Новий Зір” та “Ексімер” дає військовим надію у максимально можливе повернення функцій зору, естетичне відновлення області навколо очей, підготовка до протезування тощо. 


Фонд ПОБАЧ ПЕРЕМОГУ надає фінансову підтримку для діагностики, лікування та відновлення зору, а також реалізовує проєкт мобільної офтальмології на прифронтових територіях, що забезпечує військовим своєчасний доступ до сучасної фахової допомоги.


Офтальмологічні місії на прифронтових територіях допомагають виявити у військових зорові захворювання на ранніх стадіях, порекомендувати лікування чи термінове хірургічне втручання в складних випадках, дістати сторонні предмети з ока, попередити появу захворювань пов’язаних із відсутністю належної гігієни або під час різних сезонів року. Наприклад, в літній час військові страждають від кон'юнктивітів, сторонніх тіл в очах (окрім уламків це пісок, бруд, пил, друзки дерева чи металу), цілорічна втома, дефіцит вітамінів, алергії, внутрішні захворювання через стрес і складні умови роботи спричиняють появу синдрому сухого ока (знижене вироблення сліз), а це веде до запалення рогівки.


Травми на війні, зокрема ті, що стосуються зору, потребують комплексного та невідкладного підходу до лікування та реабілітації. Фонд ПОБАЧ ПЕРЕМОГУ здійснює величезну роботу у цьому напрямку, надаючи військовим можливість повернутися до повноцінного життя після важких травм.


 Перелік послуг, які фонд повністю покриває:

  •  діагностика зору з консультацією офтальмолога;

  •  додаткове обстеження;

  •  підбір окулярів та м'яких контактних лінз;

  •  лазерні методи лікування;

  •  заміна кришталика при катаракті (факоемульсифікація з імплантацією ІОЛ);

  •  рефракційна заміна кришталика (для покращення гостроти зору);

  •  вирішення проблем зі сітківкою (вітреоретинальна хірургія);

  •  пересадка рогівки (кератопластика);

  •  лазерна корекція зору;

  •  реконструктивні операції (пластична хірургія для відновлення анатомії).


Також існує система знижок для військових, які, на щастя, не мають травм. Розмір компенсації лікування можна дізнатись від менеджерів медичних центрів "Новий Зір" та "Ексімер" після отримання рекомендації офтальмолога.


Підтримка цього фонду є кроком до відновлення якості життя військових, які поклали своє здоров'я заради миру та безпеки України.

Пропонуємо ознайомитись з історіями тих, хто вже отримав допомогу: 1) Історія Андрія Куника. Відновлення 2) Зустріч зі Станіславом після операції


Підтримати нас, а тим самим наших захисників, можна, натиснувши на кнопку "Допомогти" або за реквізитами, які розміщуємо нижче:


БО "Благодійний Фонд Побач Перемогу"

UA063052990000026004036234504

Код одержувача: 44812329

АТ КБ «ПриватБанк»


для міжнародних переказів:

- перекази в доларі: UA303052990000026005036238015

- перекази в євро: UA043052990000026005006229496


З найкращими побажаннями,

команда БО БФ Побач перемогу.

тел.: +38 095 741 29 18122 перегляди0 коментарів

ความคิดเห็น


bottom of page